Zdrowe odżywianie i ekologiczny styl życia stały się w ostatnim czasie bardzo modne. W sklepach spożywczych, jak i większych marketach swoje stałe miejsce mają regały czy całe alejki określane „zdrową żywnością”, wśród których można znaleźć tak zwane produkty BIO, a także żywność bezglutenową czy bez laktozy. W sieci można nawet spotkać sklepy on-line ze zdrową żywnością czy ekologicznymi środkami czystości.

Dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi zakupami lub nie mają na nie czasu, sklepy on-line są doskonałą alternatywą. Ale jak rozpoznać, który sklep internetowy oferuje naprawdę wysokiej jakości produkty BIO? Na co zwracać szczególną uwagę?

Internetowe zakupy spożywcze – czy na pewno bezpieczne?

Niejeden uważa, że zakupy on-line są bardzo ryzykowne, gdyż nie dają możliwości zobaczenia produktu na własne oczy, a co za tym idzie, sprawdzenia jego jakości.

O ile w wypadku odzieży czy obuwia jest w tym trochę racji, w przypadku zakupów spożywczych nie ma takich obaw. Zawsze mamy wgląd w informacje, które producent zamieścił na opakowaniu produktu i możemy się z nimi dokładnie zapoznać. Dlatego też spożywcze zakupy on-line są bezpieczne i zyskują coraz szersze grono odbiorców. Trzeba jednak zachować ostrożność, jeżeli kupujemy tą drogą produkty BIO.

Jak wiadomo, tego typu produkty pochodzą ze specjalnych upraw ekologicznych, a co za tym idzie, ich cena trochę się różni od tradycyjnych odpowiedników. Przykładowo: za 1 kilogram marchwi w markecie zapłacimy jakieś 2 złote, podczas gdy marchew BIO może kosztować aż 10 złotych za kilogram.

Mając takie różnice w cenach, z pewnością chcemy mieć pewność, że nie przepłacamy i kupujemy produkt najwyższej jakości. Ale jak to sprawdzić?

Zdrowa żywność ekologiczna – jak ją sprawdzić?

Jeżeli decydujemy się na zakup żywności lub innych produktów BIO przez Internet, najpierw warto poszukać sklepu on-line o dobrej opinii. Dobrze więc porównać oferty kilku z nich, sprawdzić producentów oraz ceny poszczególnych produktów. Zawsze też czytajmy etykiety, zwłaszcza gdy jakiś towar zamierzamy kupić po raz pierwszy i jeszcze go nie znamy. Im więcej znajdziemy rzeczowych informacji na temat sprzedawanych produktów, producentów oraz samego sklepu, tym większe zaufanie może on wzbudzać.

Dobrze zaopatrzony sklep ekologiczny on-line będzie oferował nie tylko żywność ekologiczną, a więc warzywa i owoce BIO, pieczywo bezglutenowe czy żywność bezlaktozową, ale również ekologiczne środki czystości, ekologiczną chemię gospodarczą, eko kosmetyki czy żywność dla mam i dzieci.

Przykładem może być sklep z ekologiczną i zdrową żywnością Ekosfera24, który oferuje bogaty asortyment i posiada bardzo przejrzystą stronę internetową, dzięki czemu w prosty sposób można znaleźć interesujące nas towary i je zakupić. W ich ofercie, oprócz owoców, warzyw czy pieczywa, znajdziemy także ekologiczne produkty odzwierzęce, takie jak jaja przepiórcze czy smalec gęsi, jak również przyprawy, suplementy diety, ekologiczne kosmetyki dla kobiet i mężczyzn czy środki czystości do zmywania, prania i sprzątania. Znajdziemy tu wszystko, czego nam potrzeba!