Wątroba, choć jest naszym największym organem wewnętrznym i sprawuje nadzór nad ogromną liczbą procesów biochemicznych w naszych organizmach, jest w gruncie rzeczy bardzo delikatna. Jeśli wydaje wam się, że zdrowa wątroba to oczywista oczywistość i trzeba być co najmniej alkoholikiem, żeby doprowadzić ją do ruiny, jesteście w błędzie. Wystarczy fatalna dieta pełna niezdrowych wysoko nasyconych tłuszczów oraz życie w nieustannym stresie, by nasze centrum detoksykacji zaczęło szwankować.

Problemy z wątrobą mogą przez długi czas pozostawać w ukryciu. Gdy w końcu zaczniemy odczuwać skutki jej zaniedbywania, musimy szybko interweniować. Gdy zostawimy wątrobę samą sobie, może nie mieć siły się zregenerować. Choć ma taką umiejętność, na pewno nie będzie w stanie dokonać autonaprawy, jeśli będziemy ją nieustannie podtruwać.

wąroba

Nie traktuj źle swojej wątroby!

Obok alkoholu, wątroba nie lubi nadmiaru tłuszczów, leków zażywanych bez opamiętania (nasze ukochane leki przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty, antybiotyki) czy życia w ustawicznym stresie. Jeśli traktujemy ją źle, odpowiada bólem, kłuciem, problemami z przemianą materii oraz z odpornością.

Osoby, które wiodą, eufemistycznie mówiąc, niezbyt zdrowy tryb życia, powinny profilaktycznie łykać tabletki wspomagające wątrobę. Hepatil jest takim właśnie suplementem, który wspomaga wątrobę oraz przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów. Jeśli po obfitym tłustym posiłku czujemy dyskomfort, warto sięgnąć właśnie po Hepatil. Specyfik dostępny jest w opakowaniach po 40 i po 80 tabletek.

zdrowa wątroba

Świadomie komponuj jadłospis

Zdrowa wątroba nie daje żadnych dolegliwości, przeciążona może dawać w kość. Jeśli ma ona działać na pełnych obrotach i być naprawdę wydajnym neutralizatorem szkodliwych dla naszego organizmu substancji, musimy świadomie komponować dietę oraz unikać alkoholu, papierosów i innych używek. Warto wiedzieć, że także silnie zanieczyszczone powietrze nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie wątroby. Życie w skażonym środowisku i uporczywe kultywowanie fatalnych diet oraz rozładowywanie silnego stresu alkoholem, to najprostsza droga do uszkodzenia wątroby.

Specyfiki takie jak Hepatil sprzedawane są bez recepty. Sięgajmy po nie zawsze po uprzedniej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, nie czekając na dzień, w którym nasza wątroba odmówi posłuszeństwa.