Właściciele kotów żyją długo i szczęśliwie. A jeśli żyją nieszczęśliwe, okład z kota niweluje nieszczęście prawie do zera. Badania naukowe udowadniają ponad wszelką wątpliwość, że codzienna obecność kota w naszym domu redukuje poziom stresu, łagodzi dolegliwości sercowe, a nawet pomaga w zahamowaniu objawów alergii. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia godna jest uwagi. Często bowiem w rodzinach obciążonych alergią kot jest eksmitowany, kiedy ma się pojawić dziecko. To błąd! Obecność kota na wczesnym etapie rozwoju malucha może sprawić, że do rozwinięcia się alergii w ogóle nie dojdzie. I to nie tylko alergii na sierść czy mocz zwierzaka, ale żadnej alergii. Słowem: obecność kota spowoduje, że dziecko nie będzie miało skłonności do uczuleń.

Opublikowany przez Wild Birds Środa, 15 maja 2019

Z kotem w domu nigdy nie będzie nudno!

Koty to stworzenia zabawne. Obserwowanie ich zachowania daje dużo radości i poprawia nastrój. Każdy kociarz potrafi wpatrywać się w swojego futrzaka jak w słońce, kiedy dobiera się do domowego akwarium, próbuje podprowadzić kotlet z talerza albo poluje na porozrzucane po podłodze skarpety. Nie do podrobienia jest kocia joga, kiedy futrzak próbuje starannie wylizać sobie brzuch albo okolice ogona, albo ugniatanie koca czy poduszki, gdy układa się do snu.

Głaskanie kociego futerka działa kojąco nie tylko dla receptorów skóry. Dlatego koty wykorzystywane są do felinoterapii, czyli po prostu w celach terapeutycznych. Przyjazne i chętne do kontaktów z ludźmi futrzaki pomagają wyciszyć dzieci nadpobudliwe czy pomagają na przykład osobom starszym w walce z demencją.

Money cat

Money cat is here to help you! 😀

Opublikowany przez Catastic Sobota, 4 maja 2019

Na kłopoty – kot!

Kocie mruczenie dobrze wpływa na pracę serca. W domach, w których mieszka kot, odnotowuje się o 30% mniej przypadków zawałów serca. Także złamane kości zrastają się szybciej, kiedy na chorym miejscu układa się mruczący ko. Częstotliwość mruczenia wynosząca około 25 herców sprawia, że złamania regenerują się raz dwa.

Słowem: chcesz czuć się dobrze, kup sobie kota. Dom bez kota to głupota.  Im więcej zakocenia na metr kwadratowy, tym szczęśliwsi mieszkańcy. Także dlatego, że mają się kim opiekować, a nic tak nie odsuwa złych myśli, jak zajęcie ich kimś, kto potrzebuje naszej miłości.