Boże Narodzenie, w tym poprzedzająca to święto Wigilia, uważane są w polskiej kulturze za jedne z najważniejszych. Padający śnieg, pachnąca lasem choinka, biały obrus na stole, dwanaście dań i cała rodzina razem, to scenariusz na najbardziej spokojne, radosne i przyjemne świętowanie. Jednak atmosfera rodzinnych spotkań może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli każdy będzie mógł w te dni wypocząć, nie martwić się o świąteczne porządki, gotowanie barszczu i lepienie uszek. Dlatego tak chętnie zapraszamy gości do Hotelu 500, by spędzili święta z nami.

Spędź Wigilię Bożego Narodzenia w naszym Hotelu

Wigilia w naszym Hotelu będzie wciąż typową i tradycyjną Wigilią z przepysznymi daniami, kolędowaniem, choinką i dzieleniem się opłatkiem. Jednak naszych gości ominą generalne porządki, mycie okien czy gruntowne odkurzanie. Nie spędzą też wielu godzin na przygotowywaniu potraw, ale skupią się na tym, co lubią najbardziej: na relaksie, na spacerowaniu, na korzystaniu z parowej sauny, graniu w bilard czy na spacerach po wielkim ogrodzie z oczkiem wodnym. Każdy, kto ma ochotę, może po prostu usiąść z kubkiem kawy i czekać na wigilijną wieczerzę.

Z daleka od domu, nie znaczy, że w samotności. Przyjechać można z całą rodziną: seniorami, jak i z dziećmi, które w naszym hotelu znajdą miejsce dla siebie. Wspólne rozmowy, wspomnienia, rozdawanie prezentów, mogą odbywać się bez krzątaniny i gorączkowego zmieniania nakryć do stołu. Kultywować tradycji można wszędzie. Także poza domem dzielenie się opłatkiem jest wzruszające jak w domu. Święta Bożego Narodzenia to także czas na odpoczynek, dla niektórych jedyna okazja, by nie robić nic, co związanego jest domem i pracą. W domu odpoczywać się często nie da, bo włączamy telewizor albo komputer, zaczynamy porządki, które wcale nie są potrzebne, a także dlatego, że czujemy się zmęczeni ciągle tym samym otoczeniem. Zmiana miejsca, okolicy, klimatu, pozwala się zregenerować, zarówno gdy chodzi o siły fizyczne, jak i psychiczne. To poprawia nastrój, ale nawet zwiększa odporność organizmu. A czy Boże Narodzenie i przełom kolejnego roku to nie jest świetna okazja do zdobywania nowych, jakże pozytywnych doświadczeń? Święta w innym miejscu niż dom mogą otworzyć przed nami nowe horyzonty, zachęcić do kolejnych podróży, nie tylko podczas zimowych, długich wieczorów.

Tarnowo Podgórne, oddalone od Poznania o zaledwie 18 km, to miejscowość spokojna i cicha, znana z atrakcyjnych term, gdzie można wykąpać się w ciepłych wodach bogatych w mineralne związki poprawiające nastrój i kondycję całego ciała. Hotel na uboczu, oddalony nieco od zgiełku miasta, ale z dobrym dojazdem do centrum, pozwala na wypoczynek, odprężenie i bezstresowe oddawanie się świątecznym obrzędom.

Wyjątkowa świąteczna oferta

W Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym oferta świąteczna została tak przygotowana, aby każdy gość czuł się swobodnie, wypoczął, oddał się atmosferze Bożego Narodzenia. Piękny wystrój sali, profesjonalna obsługa, pyszne jedzenie i miła atmosfera to zalety spędzania Wigilii w hotelu. Bez pośpiechu i bez kilkugodzinnego stania w kuchni. Przygotowaliśmy naszą świąteczną ofertę z myślą o osobach, które chcą się poczuć w ten wyjątkowy dzień swobodnie. Proponujemy menu w zróżnicowanych cenach, aby każdy gość mógł dobrać dania według własnych potrzeb i smakowych upodobań. Przygotowując ofertę świąteczną, pamiętaliśmy o tym, że w tych świętach tradycja jest najważniejsza.

Tradycyjne dania wigilijne

Chociaż święta Bożego Narodzenia nieco różnią się, gdy spędzamy je w hotelu, to na stołach nie może zabraknąć dań tak lubianych w domach. Są one jednocześnie przyrządzone w sposób wykwintny, przez świetnych kucharzy. Na stole naszej hotelowej restauracji nie może więc zabraknąć rybnego kremu z kluseczkami, zupy z pachnących borowików czy barszczu z uszkami. Przyrządzamy i podajemy na stół karpia smażonego, kapustę z grzybami, pierogi i krokiety z mięsnym farszem i pysznego sandacza. W menu można liczyć także na śledzia w śmietanie, rybę po grecku oraz makiełki, czyli ulubione świąteczne dania polskich rodzin. Na deser zaś ciasta: makowiec i wiedeński sernik.