Większość Polaków zna się doskonale na piłce nożnej, medycynie, wychowywaniu cudzych dzieci oraz na zdrowej żywności. Perfekcyjnie znamy się też polityce, prawie, edukacji… Ech, na wszystkim się znamy. Teoretycznie. I wybiórczo. Gdybyśmy zrobili sondę uliczną, okazałoby się także, że mnóstwo wśród nas fachowców od fotografii, kreowania wizerunku i mody. Na szczęście są też ludzie, którym przyświecają słowa Sokratesa: „wiem, że nic nie wiem”. I ci chętnie korzystają ze szkoleń, warsztatów, webinarów i wszelkich innych form dowiadywania się.

Dla początkujących i zaawansowanych

Warsztaty fotograficzne są właśnie dla takich ludzi: którzy mają świadomość swojej niewiedzy i chcą znacząco poprawić swoje umiejętności. Podczas warsztatów można spotkać ludzi podzielających tę samą pasję, ale znajdujących się na różnych etapach fotograficznego wtajemniczenia. Osoby, które mają już opanowane podstawy fotografii i potrafią wykorzystywać możliwości swojego sprzętu, mogą podczas warsztatów sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Ci, którzy wciąż czują się niepewnie, mogą swobodnie zasięgnąć języka u bardziej doświadczonych kolegów. Wszyscy mają szansę skonfrontwać swoje wyobrażenia o byciu fotografem z realiami pracy w studiu i w plenerze.

warsztaty nikona

Warsztaty fotograficzne to głównie zajęcia praktyczne, ale i rozmowom nie ma tu końca. Nie każdy z uczestników już na wejściu wie, jaki rodzaj fotografii kręci go najbardziej. Podczas spotkań z podobnymi sobie zapaleńcami ma okazję odkryć, czy jest to fotografia portretowa, produktowa, krajobrazowa czy może najchętniej robi zdjęcia wyłącznie nocą albo wyłącznie psom.

warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne mogą być wyłącznie czasem eksperymentowania i poszukiwania, ale może się też zdarzyć, że podczas ich trwania uda się ustrzelić kadr życia! W twórczej atmosferze, kiedy kreatywność dochodzi do głosu, wielu amatorów fotografii czuje przypływ weny i robi naprawdę dobre zdjęcia.

Nie udawajmy więc, że wiemy wszystko o wszystkim. Jeśli naprawdę pasjonuje nas fotografia, idźmy nie tylko za głosem serca, ale także posłuchajmy głosu rozsądku – warsztaty fotograficzne to lekcje nie do przecenienia. Korzystajmy z nich zawsze, kiedy słowa „wiem, że nic nie wiem” kołaczą nam się po głowie.