Oto trzy pomysły na zabawy przy zasłoniętych oknach – kiedy upał zamyka nas z dziećmi w czterech ścianach, nie ma łatwo. Ale są sposoby.

1. Gigantyczne kolorowanki.

gigantyczne kolorowanki Jest ich w sklepach coraz więcej i są w naprawdę niskich cenach. Bez względu na to, w której sieci sklepów robisz zakupy, na pewno znajdziesz tam takie gigantyczne kolorowanki z ukochanymi bohaterami filmów, kreskówek czy komiksów. Rozłożone na podłodze w zacienionym pokoju zajmą ręce całej okolicznej dzieciarni, a ciebie uwolnią od konieczności nieustannego drukowania kolorowanek z sieci. Gotowe możesz wykorzystać jak plakat i ozdobić ścinę dziecięcego pokoju.

2. Odkopujemy skamieniałości

skamieniałości zabawka skamieniałości zabawka

Doskonała zabawa polegająca na dokopywaniu się do skamieniałość: w gipsowym bloku ukryty jest szkielet dinozaura albo innego zwierzęcia. Przy użyciu maleńkiego kilofa i dłuta trzeba się doń dostać i złożyć w całość szkielet wybranego prehistorycznego stworzeń. Jeśli maluchom spodoba się kopanie, możemy pokusić się o zakup wersji z kamieniami szlachetnymi i poczuć się jak w kopalni diamentów. Zabawa jest pracochłonna, czasochłonna i pochłania uwagę aż do chwili, gdy za oknem zrobi się chłodniej i da się wyjść na spacer.

3. Kręgle

kręgle drewniane kręgle piraci

Sprawa niby prosta, ale mamy kilka możliwości manewru. Drewniane kręgle o wysokości ok. 8 cm doskonale nadają się do zabawy na stole, na parapecie, w cichym kącie. Kolorowe figurki mogą przy okazji posłużyć do zabawy w piratów albo dalekomorską wyprawę – czyli takie stołowe dwa w jednym. Jeśli dysponujemy kręglami ogrodowymi – z tworzywa sztucznego albo dmuchanymi – przenosimy je do domu i urządzamy zawody. Takie wielkie kręgle to o wiele większa frajda!

kręgle dmuchane

Poza tym w dni upalne dzieci mogą bawić się wodą i lodem. Wystarczy do pojemników, w których na co dzień przechowujemy żywność wrzucić drobne zabawki i zalać wodą, a następnie umieścić w zamrażalniku. Bawimy się podobnie jak przy okazji skamieniałości: chodzi o to, żeby zabawki wydłubać z lodu. Śmiechu co niemiara, a przy okazji chłodno i mokro! Byle do wieczora…