Nie tak dawno zastanawiałam się dokąd wybrać się samochodem na wakacje. Teraz przyszło mi do głowy, że dalekie podróże samochodem to także okropny samochodowy bałagan. Kiedy człowiek traktuje samochód niczym dom na kółkach, nie ma mocnych: trzeba albo opatentować kilka myków ułatwiających utrzymanie porządku, albo często odświeżać wnętrze. Jeśli w samochodzie jeździ z nami dziecko, koniecznie musimy sprzątać pod fotelikiem lub podkładką, bo mogą się tam pojawić alternatywne formy egzystencji 😉

Mały i zwinny

Jeśli tylko możecie, zafundujcie sobie mały bezprzewodowy odkurzacz samochodowy. To gadżet tani i bardzo funkcjonalny. Specjalna płaska końcówka dotrze do szczelin między fotelami oraz innych zakamarków, do których nie da się dotrzeć odkurzaczem na stacji benzynowej. W poniższym filmie możecie też zobaczyć patent z rurką po papierowych ręcznikach i zwykłym odkurzaczem. Najważniejsze, żeby odkurzać regularnie i jak najczęściej, bo okruchy oraz inne zanieczyszczenia potrafią tak wbić się w materię wyściełającą wnętrze samochodu, że naprawdę trudno je usunąć.

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/2080138792240842/

Warto zawsze mieć przy sobie wilgotne chusteczki o działaniu antyelektrostatycznym i jak najczęściej przecierać nimi kierownicę oraz kokpit a także wszystkie inne elementy z tworzywa sztucznego. Przy okazji samochód będzie ładnie pachniał, bo chusteczki nasączane są miłym dla nosa aromatem – na przykład nowego samochodu.

Przyjemny zapach

Jeśli dokucza wam nieprzyjemny zapach pojawiający się zawsze, kiedy uruchamiacie klimatyzację, a była ona niedawno czyszczona, spróbujcie przygotować myk z wacikami nasączonymi ulubionym olejkiem aromatycznym albo włóżcie do któregoś ze schowków otwartą buteleczkę z resztką perfum.

Doskonały jest pomysł na wykorzystanie piankowej otuliny na rury do uszczelnienia szpar między fotelem a podłogą – to tam najczęściej spadają nam klucze, telefon czy drobne. Taka blokada znacznie ułatwia organizację, kiedy schowki między siedzeniem kierowcy i pasażera pełne są drobiazgów albo kiedy na przednim siedzeniu podróżuje z nami wyłączne wielka torebka, z której wciąż coś wypada.

I jeszcze jedno. Torebkę na przednim siedzeniu przypinamy pasem. To kwestia wygody, ale i bezpieczeństwa. Wystarczy minuta nieuwagi i ktoś może nam ją ukraść, kiedy stoimy na czerwonym.