Dobry syrop na kaszel dostosowany jest nie tylko do rodzaju kaszlu, ale i do wieku pacjenta. Dawno, dawno temu nie istniała osobna kategoria leków dla dzieci i rodzice stawali przed koniecznością dzielenia dawek syropu na oko. Tak, był czas, że do syropów nie dołączano żadnych miarek czy strzykawek. Na szczęście teraz jest wygodniej – leki produkuje się z myślą o określonych grupach pacjentów, a dawka substancji czynnej w określonej objętości syropu odpowiada zapotrzebowaniu niemowląt, kilkulatków czy nastolatków.

W każdej apteczce

Syrop na kaszel jest tego rodzaju lekiem, który każdy z nas ma w swojej apteczce na wszelki wypadek. Sięgamy poń często, bo maluchom infekcje przydarzają się kilka razy w roku – a bywa, że częściej. Sprawdzony preparat odsuwa w czasie konieczność natychmiastowej wizyty u pediatry.

mucosolvan mini

Zawsze jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że u najmłodszych dzieci kaszel może być objawem zwiastującym zapalenie krtani czy oskrzeli. Jeśli więc kaszel malucha przestaje nam się podobać – zaczyna być świszczący, duszący, szczekający (rodzice zapewne znają jeszcze milion innych określeń), warto mimo wszystko pójść do lekarza, żeby zajrzał głębiej do gardła i dziecko osłuchał. Im młodsze dziecko, tym większe prawdopodobieństwo, że ze zwykłej infekcji wirusowej rozwiną się powikłania.

Za to kiedy nasze pociechy osiągną wiek nastoletni, najprawdopodobniej będziemy już mogli kupować jeden syrop dla całej rodziny.

syrop na kaszel

Na słodko

Jedni narzekają, że owocowy smak syropów na kaszel sprawia, iż dzieci chcą korzystać z leków jak ze słodyczy, inni podnoszą fakt, że dopiero takie dosmaczenie leków dało rodzicom szansę na spokojne ich aplikowanie maluchom. Kiedy leki były gorzkie i mdłe, ich podawanie dzieciom graniczyło z cudem. Plucie, wymioty i płacz – tak wyglądało podawanie antybiotyków i syropów na kaszel. Nigdy nie było wiadomo, czy dziecko przyjęło wystarczającą dawkę medykamentu. Teraz problemu nie ma – wsadzona do paszczy strzykawka słodkiego preparatu gwarantuje stosowne dawkowanie.

Syrop na kaszel dla dzieci od 1. roku życia to preparat, bez którego nie uda się spacyfikować dziecięcych infekcji.