Można bez niego żyć, ale co to za życie. O wiele wygodniej, kiedy mamy do dyspozycji mały stolik kawowy, który służy oczywiście nie tyko do postawienia kubka kawy, ale także położenia pilota do telewizora, czytanej aktualnie książki czy gazety.

Ilość gotowych stolików dostępnych w sklepach jest nieskończona. Możemy wybrać pierwszy z brzegu model albo zrobić jakiś atrakcyjny stolik kawowy samodzielnie. Efekty mogą być naprawdę zdumiewające.

Stolik – akwarium

Rama przygotowana jest z rur sanitarnych i łączników, a blat ze szkła. Efekt? Pijąc kawę możemy wpatrywać się w kolorowe rybki akwariowe oraz kołysane prądem wody rośliny. Stolik można oczywiście ładnie podświetlić.

https://www.facebook.com/uniladmag/videos/301188394082003/?t=0

Stolik z plastra drewna

A ten plaster – z pięknego pnia z widocznymi na przekroju słojami i pęknięciami. Blat będzie więc bardzo ciężki i stabilny. Dobierając nogi musimy myśleć przede wszystkim o tym, żeby ten blat udźwignęły. Reszta jest kwestią gustu. Taki minimalistyczny stolik pasuje do każdego wnętrza – i tradycyjnego, i designerskiego.

Stolik kawowy ze skrzynek

Zwykłe drewniane skrzynki doskonale nadają się na stolik kawowy. Ich konfiguracja na drewnianej lub paździerzowej platformie z kółkami może być dowolna – wszystko zależy od naszych potrzeb oraz pomysłu (pomyślunku, jak mawiała moja babcia). Co ważne, skrzynki można ułożyć w taki sposób, że oprócz blatu na kubek kawy dostaniemy sporo schowków przydatnych do przechowywania drobiazgów oraz gwarantujących ład w salonie – bo książki, gazety, piloty czy pudełko chusteczek higienicznych zawsze znajdą swoje miejsce.

Stolik kawowy to drobny mebel, o którym często zapominamy, kiedy mamy małe dzieci. To pierwsza rzecz, którą usuwamy z salonu, kiedy maluchy zaczynają stawiać pierwsze kroki i na długie lata zapominamy o jej istnieniu. Zaczynają się więc lata bałaganu na kanapie i fotelach, rzucania pilotów gdzie popadnie i picia kawy nad kuchennym blatem. Warto jednak wrócić do starych przyzwyczajeń, kiedy tylko będzie ku temu pora.

Atrakcyjny stolik kawowy to ozdoba salonu i naprawdę duża wygoda – nie rezygnujmy z niej na zawsze.