Rolety i żaluzje – czy to tekstylne, aluminiowe czy bambusowe – zawsze wyglądają nowocześnie, dają duże możliwości manewrowania nasłonecznieniem i temperaturą pomieszczenia oraz sprawiają, że ma się nieograniczony dostęp do okien i można wykorzystać parapety jako dodatkowe powierzchnie do przechowywania. Rolety wewnętrzne można kupić w każdym markecie budowlanym czy sklepie z wyposażeniem wnętrz i zamontować samodzielnie. Jeśli jednak zależy nam na bardziej wyrafinowanych konstrukcjach bądź dobraniu rolet o do okien o nietypowym kształcie lub rozmiarze, warto zamówić je na wymiar wraz z usługą pomiaru na miejscu.

jak dobrać żaluzje

Rolety zdetronizowały w naszych mieszkaniach zasłony i firanki. Jeszcze chyba tylko najzagorzalsi tradycjonaliści trwają w przekonaniu, że te ciężkie zwoje materii, w które tak łatwo wybija się kurz, stanowią prawdziwą ozdobę naszych małych mieszkań. O ile można sobie wyobrazić, że zasłony i firanki mogą stanowić atrakcję w pomieszczeniach naprawdę dużych, w których nie robią przytłaczającego wrażenia, o tyle w małych blokowych mieszkaniach odpowiadają nie tylko za gromadzenie się kurzu i roztoczy, ale także optycznie zmniejszenie powierzchni. Ciężkie story, falbaniaste marszczone firany czy wszelkiego rodzaju drapowania i ozdoby na karniszach przyczyniają się do tego, że małe mieszkanie zaczyna raczej przypominać muzeum, a nie komfortowe gniazdko.

Nowoczesne rolety

Z uwagi na fakt, że w Polsce coraz częściej pojawiają się ekstremalne zjawiska pogodowe, które są w stanie zatrzymać nadmierne nasłonecznienie a przy tym zdecydowanie wpłynąć na obniżenie temperatury w pomieszczeniu są coraz bardziej pożądane, zwłaszcza w mieszkaniach, których okna wychodzą na wszystkie strony świata czy w lokalach z oknami dachowymi. Nowoczesne rolety zaciemniające występują w dwóch wersjach. Roleta typu black out to podgumowany materiał tekstylny, który daje stuprocentowe zaciemnienie. To idealne rozwiązanie do sypialni, albo pokoju dziecięcego, tudzież dla osób, które pracują na zmiany i w najmniej oczekiwanej porze dnia potrzebują „zrobić sobie noc”, żeby odespać.

rolety

Nowoczesne osłony okien – żaluzje, rolety, vericale albo okiennice najlepiej zamawiać na wymiar. Tylko wtedy będą pasowały jak ulał.