Skóra po lecie to nie tylko piękna opalenizna. To również liczne niechciane pamiątki. Oto krótka powiedź, jak sobie z nimi poradzić.

Skóra po lecie – jak się zmieniła?

Słoneczne kąpiele pozostawiły na Twojej skórze nie tylko opaleniznę. Słońce pogorszyło jednocześnie jej stan i wygląd. W związku z czym możesz zauważyć, że Twoja skóra po lecie stała się bardziej przesuszona. Z pewnością dostrzeżesz na niej przebarwienia i zmarszczki. Jak uporać się z tymi wakacyjnymi niechcianymi pamiątkami?

Przesuszenie

Dlaczego przesuszona skóra po lecie to taki problem? Jeśli o nią nie zadbasz odpowiednio, przywracając właściwy poziom nawilżenia, możesz być pewna, że zacznie się ona łuszczyć. Stanie się przy tym bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Może też zacząć pękać lub stać się szorstka. Jak zadbać o przesuszoną skórę? Musisz sięgnąć po preparaty zawierające w swoim składzie substancje wiążące i zatrzymujące wodę w komórkach skóry. Przykładowe z nich to gliceryna, kwas hialuronowy, mocznik.

Zmarszczki

Po lecie na swojej skórze możesz dostrzec nowe zmarszczki, to wina ucieczki wody ze skóry, ale i ataku wolnych rodników.

Słoneczne kąpiele naraziły też Twoją skórę na atak wolnych rodników. Te z kolei uszkodziły włókna kolagenowe i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność skóry. W efekcie możesz zauważyć na swojej twarzy zmarszczki, jakich nie było przed urlopem. Co zrobić, by przywrócić skórze gładkość? Musisz poszukać kosmetyków z dodatkiem witaminy C stymulującej proces tworzenia nowych włókien kolagenowych. W tym przypadku sprawdzą się także preparaty z serii anty-aging, czyli przeciwstarzeniowe.

Przebarwienia

Drobne przebarwienia w postaci piegów, to pamiątka, jaką dość często przywozimy ze słonecznych wakacji.

Na Twojej skórze mogą też pojawić się liczne przebarwienia. Dochodzi do nich, ponieważ promienie słoneczne doprowadziły do nadprodukcji melaniny. Aby sobie z nimi poradzić, musisz sięgnąć po preparaty rozjaśniające. Możesz też skorzystać z profesjonalnej pomocy, decydując się na takie zabiegi jak: dermabrazja, laser lub peeling chemiczny.

 

Skóra po lecie wymaga wyjątkowego traktowania. Same kosmetyki, czy zabiegi mogą okazać się niewystarczające. Dlatego też warto zadbać o jej odżywienie również od wewnątrz, dostarczając niezbędnych składników zawartych w pożywieniu. Mowa tu o wzbogaceniu diety o produkty bogate w witaminę C, siarkę czy krzem.