Kiedy dzieci są małe, tata zasypywany jest przez nie własnoręcznie wykonanymi prezentami: laurki, figurki z plasteliny, wszelkiej maści rękodzieło artystyczne. Z wiekiem maluchy zaczynają dostrzegać, że prezent można nie tylko zrobić, ale i kupić. Tylko skąd wziąć pieniądze…? Mama i tata często finansują swoje własne prezenty tylko po to, żeby wyrobić w dzieciach nawyk myślenia o innych: w końcu to nie same pieniądze, nie cena prezentu jest najważniejsza, a gest, pamięć, chęć zrobienia komuś przyjemności.

Prezent sentymentalny

Prezent dla taty od ukochanej córci zawsze ma ogromną wartość. Podobnie jak zwiastujący wspólne zainteresowania podarek od synka. Małe dzieci – małe podarki o największej emocjonalnej wartości. Ale pewnego dnia dzieci są już dorosłe i prezent dla tatusia zamienia się w prezent dla ojca: podarek, który spełnia marzenia dorosłego faceta o… byciu dzieckiem.

prezent dla taty

Prezent dla taty czy dla… jego wewnętrznego dziecka?

Dorosłe dzieci mają wspaniałą szansę podarować swojemu tacie prezent, z którego… skorzystają razem. Albo taki, z którego będzie się cieszył jak dziecko. Co może być takim niezwykłym podarkiem? Voucher na wybrane z katalogu marzeń męskich wydarzenie może okazać się strzałem w dziesiątkę! Warto podarować tacie czas na przyjemności: lot szybowcem, jazdę samochodem wyścigowym, naukę nurkowania czy strzelania. Teraz to dorosłe dzieci mają szansę sprawić ojcu frajdę! Nie – praktyczny prezent, a frajdę! Tak jak kiedyś to tatuś chciał zrobić radochę swoim pociechom, tak teraz pociechy szykują radochę dla taty.

katalog marzeń

Czasem bardzo trudno wybrać prezent dla taty, kiedy jest się dorosłym dzieckiem… Wydaje się, że tata ma wszystko: przez lata nagromadziło się już tyle przedmiotów, że rodzice są raczej skłonni się ich pozbywać, niż nabywać kolejne. Dlatego zamiast kolejnych ciuchów, kosmetyków czy książek podarujcie tacie czas spędzony na dobrej zabawie. Niech przypomni sobie, że jest nie tylko ojcem, ale także mężczyzną – ba, w głębi duszy nawet małym chłopcem. Jeśli trafnie wybierzecie prezent, możecie nawet uczestniczyć w jego konsumpcji: może wsiądziecie razem wyścigowego samochodu albo razem udacie się na kurs gotowania?