Dzieci kochają powtarzalność. Rodzice niekoniecznie… Jeśli więc czytanie po raz setny tej samej książeczki wychodzi wam już boczkiem, nie macie lepszego wyjścia, niż kupowanie książeczek, które są zabawne i dla dzieci, i dla was. Na szczęście nie jest to trudne. Na rynku księgarskim co chwilę pojawia się jakiś tytuł albo seria dla maluchów odpowiadające ich żywotnym potrzebom i kilkuletniemu poczuciu humoru, a przy okazji strawne i zabawne dla dorosłych. Jeśli posiedliśmy umiejętność czytania między wierszami i lubimy dobre ilustracje, nie musimy do końca świata i o jeden dzień dłużej wałkować kotów w butach i czerwonych kapturków.

Polecamy Wam i Waszym dzieciom

  • Serię o misiu, co mu na chrzcie dano Pan Brrrum

pan brrrum

Pan Brrrum, ciamajdowaty niedźwiedź słusznych gabarytów, wraz ze swymi przyjaciółmi Kaszalotem i Borsukiem, wciąż są w ruchu, wciąż coś im idzie nie tak, ale nigdy nie tracą głowy i są w stanie wydostać się z najpoważniejszych tarapatów. Całości dopełniają zabawne ilustracje i naprawdę dobre tłumaczenie.

bajka pan brrrum

Maluch słucha jak zaczarowany, a nam, starym koniom, micha się cieszy, a chora wyobraźnia zaczyna pracować na zwiększonych obrotach. Przy okazji niejeden przedszkolak odnajdzie w gamoniowatym misiu siebie i może pomyśli, że nie on jeden ma kłopoty w zwykłych codziennych sytuacjach.

  • Serię „Strachy na Lachy” czyli „Jak pokonać…”

jak pokonać książeczki

Do pokonywania w bardzo nietypowy sposób mamy pająki, dinozaury, smoki, czarownice, wampiry… słowem: wszystkie demony dziecięcej codzienności – pająki –  i wyobraźni – reszta tałatajstwa. Pomysły na pokonywanie lęków są to doprawdy… zryte. A ilustracje jeszcze bardziej. Widać, słychać i czuć, że autorzy książeczek chcieli zrobić dobrze i dzieciom, i rodzicom.

jak pokonać pająki

Nigdy, przenigdy nie rezygnujcie z czytania maluchom z nudów – bo radość czytania zabija rutyna. Szukajcie fajnych książek w doskonałych tłumaczeniach. Jeśli tekst oraz ilustracje sprawiają, że śmiejecie się na całe gardło, na pewno i wasze pociechy znajdą w tych opowieściach coś zabawnego dla siebie.