Warszawa to doskonałe miejsce na letni weekendowy wypad ze znajomymi. Głównie dlatego, że w tym okresie dzieje się tam naprawdę sporo pod względem kulturalnym. Ale nie tylko. Warszawa to również świetne restauracje (w tym pizza!), bulwary nad Wisłą, piękne uliczki na Pradze i Śródmieściu, parki, stawy oraz cała masa ciekawych atrakcji.

Co robić latem w Warszawie?

Krótki wypad do stolicy możemy uświetnić sobie – oczywiście przy dobrej pogodzie lub z naprawdę świetnym towarzystwem – pobytem na… plaży, czyli słynnej Poniatówce. To opcja dla tych, którzy preferują klasyczny odpoczynek (leżenie, opalanie, czytanie książki na leżaku) oraz tych, którzy uwielbiają siedzieć z aparatem w ręce i czekać, aż nadejdzie najlepszy moment na zrobienie najlepszego zdjęcia. Pozostanie na plaży do świtu lub przybycie tuż przed jego nadejściem, gwarantuje doskonałe ujęcia i kadry na panoramę budzącego się do życia miasta.

aparat

Jeśli jesteście zwolennikami aktywnego wypoczynku, możecie część czasu spędzić na kajakach. Warszawa oferuje nam trasy dla bardziej zaawansowanych (np. Port Czerniakowski) oraz mniej wprawnych czy chcących dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym wyjątkowym hobby (Kępa Potocka). Miłośnicy przyrody mogą z kolei swoje kroki postawić w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Warto nadmienić, że często na jego obszarze odbywają się dodatkowe imprezy i ciekawe wydarzenia. Wszyscy – bez względu na zainteresowania – na pewno będą się dobrze bawić, odwiedzając Multimedialny Park Fontann, gdzie czekają na nas specjalne pokazy z wykorzystaniem laserów, światła i muzyki.

Pizza na telefon i inne warszawskie pyszności

Zażywając „wielkomiejskiego relaksu”, nie możemy zapominać o jedzeniu. A jeśli o nim mowa, to podstawę stanowi tu dobra pizza na telefon. W Warszawie tego typu usług nie brakuje. A największą popularnością cieszy się pizza z tej sieciówki. Jej najmocniejszą stroną jest krótki okres realizacji zamówienia. Oznacza to, że możemy być pewni otrzymania gorącej pizzy, bez względu na to, gdzie akurat jest miejsce naszego noclegu. Po drugie fakt, że to typowa amerykańska pizza na telefon, czyli dużo sera, pyszne dodatki i naprawdę smaczne ciasto. Poza tym Domino’s to najbardziej popularna pizza z dostawą w Warszawie, która zbiera sporo pozytywnych opinii, o czym możecie przekonać się, chociażby odwiedzając tę stronę. Czy prócz pizzy Warszawa oferuje jeszcze jakieś wyjątkowe „smaczki”? Oczywiście, że tak. Są to przepyszne „zwijane” tajskie lody z ogromną ilością przeróżnych smaków i posypek. 

pizza

W Warszawie jest wiele miejsc, knajp i lokali, w których można zjeść bardzo smaczne potrawy. Nie brakuje tu też restauracji serwujących dania z różnych części świata (kuchni indyjska, azjatycka, amerykańska czy włoska z pizzą na czele). Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!