Piechotą – w klapkach, sandałach albo… boso. Tak czy siak, trzeba mieć zadbane stopy. Tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza, dlatego wciąż jeszcze biegamy w pełnych butach. Jeśli liczymy na to, że z dnia na dzień porzucimy mokasyny i trampki, żeby wrócić do ukochanych sandałów, możemy się srodze rozczarować. Wymęczone zimą stopy nie wrócą do formy natychmiast. Od czego zacząć regenerację?

zadbane stopy w sandałach

  1. Przyjrzyj się swoim stopom: czego potrzebują? Czy nie masz grzybicy stóp albo paznokci? Czy nie warto zmiękczyć i usunąć zrogowaciałego naskórka pięt? Pozbyć się odcisków, brodawek, kurzajek? Wszystko, co  w pełnych butach znika z  pola widzenia, w sandałach woła gromkim głosem!
  2. Kup dobry krem do stóp – jeśli trzeba, więcej niż jeden. Krem do pięt jest zwykle silniejszy i warto kupić kosmetyk celowany. Zanim zajmiesz się malowaniem paznokci na ulubiony kolor, skóra stóp i paznokcie muszą być piękne i zdrowe.
  3. Pomyśl o zakupie specjalnych złuszczających skarpetek. O ich działaniu możesz przeczytać tutaj.
  4. Spróbuj chodzić po domu boso albo w klapkach-japonkach. Przyzwyczaj stopy do pracy innego rodzaju mięśni. Jeśli planujesz zakup sandałów na obcasie, zwłaszcza na szpilce, trenuj na sucho – chodź po domu w wyjściowych szpilach, zamiast w pantoflach. Jeśli wydaje ci się, że z miękkich trzewików albo adidasów przeskoczysz nagle w sandały z kilku pasków, masz rację: wydaje cie się.

buty na lato

Pedicure warto powierzyć doświadczonej profesjonalistce. Unikniemy mikrourazów, zakażeń, źle pomalowanych paznokci. Jeśli finałem naszych zmagań o piękne stopy będzie manicure hybrydowy, będziemy mieć spokój na dłuższy czas.

O stopach warto pamiętać na co dzień. Ulegamy złudzeniu, że ich skóra jest twardsza niż np. na dłoniach. To nieprawda: używanie kremu nawilżającego do stóp powinno być takim samym nawykiem, jak używanie kremu do rąk po każdym myciu naczyń. Tylko zdrowe zadbane stopy to ozdoba, o czym nikogo przekonywać nie trzeba. Chyba że macie ochotę spędzić lato w sandałach i… skarpetach 😉