Kot ekscentryczny jest i samolubny jest. Przywiązuje się do miejsca, nie do człowieka. Fochuje i drapie. Sika do butów, łóżek, torebek. Ma wrażenie, że to on jest panem człowieka. To tylko część stereotypów na temat kotów – że wredne, kapryśne, złośliwe. Ale można sprawę widzieć nieco inaczej. Koty umiejętnie wyznaczają swoje granice terytorialne i osobiste i bardzo dbają o to, żeby tych granic przestrzegano. Psy kochają bezwarunkowo i namiętnie. Koty – także, ale nie pozwalają sobie wejść na głowę. Chyba właśnie dlatego wolę je od psów. Tej właśnie umiejętności dbania o siebie i swój dobrostan brakuje mi najbardziej – tego uczę się, podglądając mojego kota. Nie, nie sikam nikomu do butów i nie drapię w ramach kłótni.

kitty meets its own reflection

Who's this beautiful kitty in front of me?

Opublikowany przez The Cute Side Poniedziałek, 3 września 2018

Sejsmograficzna czułość

Kocia umiejętność resetowania się na zawołanie jest zdumiewająca. Kot śpiący – kot zapada w drzemkę. Może się wtedy walić i palić, kotu to zwisa i powiewa. Kot głodny – miaukoli tak długo, aż go napasą. Kot zły – odwróci się zadnią stroną i ani drgnie. Toż to prostolinijność w stanie czystym. Oczywiście wolałabym, żeby w ramach behawioralnych odchyleń kot nie lał mi w nowe szpilki, ale często rozumiem jego zachowanie i wcale się nie dziwię, że mnie… olał. Z kotem nie da się z grubej rury. Kot to finezja i sejsmograficzna czułość na złe traktowanie, hałas, chaos i negatywne emocje.

When It's Time For A Nap Any Place Would Do…

When it's time for a nap any place would do…Brought to you by Nutrition Strength — keeping your pets healthy and happy!

Opublikowany przez PetChanted Wtorek, 4 września 2018

Przyglądanie się zachowaniom kotów to pasjonująca sprawa. Mogę godzinami  gapić się na kota, który śpi, zmienia pozycję, przeciąga się, domaga pieszczot, ugniata koc, bawi się. Kot w stanie czystym to to czysta przyjemność. I to nieprawda, że kot nie kocha – kocha i to jak! Okazuje to w przepiękny sposób. Nie tylko łasi się i ociera o nogi, ale także tryka człowiek nosem, domaga się głaskania, robi bęcki głową, układa na podołku albo śpi w nogach. Kot jest i czuwa. A że ekscentryczna z niego bestyja – cóż, każdy ma prawo.