Od kilku sezonów lata są suche i gorące. Zazdrościliśmy mieszkańcom ciepłych krajów, że to oni naprawdę wiedzą, co to lato, aż do czasu, kiedy okazało się, że i w Polsce może być jak w tropikach. Niestety, ta radosna konstatacja ma łatwiejsze i trudniejsze do zaakceptowania skutki. Łatwiejsze i przyjemniejsze są takie, że możemy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, organizować w ogrodzie rozmaite spotkania towarzyskie oraz rodzinne uroczystości, ze ślubami włącznie. Trudniejsze – że musimy na nowo przemyśleć aranżację naszego ogrodu czy działki za miastem. Jeśli dysponujemy terenem bardzo nasłonecznionym, bez wysokiego drzewostanu, koniecznie musimy mieć do dyspozycji namiot ogrodowy, pawilon, duży parasol albo innego rodzaju przeciwsłoneczne zadaszenia.

pawilon ogrodowy

Zmienna pogoda? Nie ma problemu!

Bez względu na to, czy organizujemy garden party, czy przygotowujemy rodzinny obiad pod chmurką albo po prostu chcemy poleżeć na trawie, nadmierne nasłonecznienie na otwartym terenie może być kłopotliwe. Jeśli nie dysponujemy żadną altanką, do której można by się schować przed palącym słońcem (albo chwilowym deszczem), przebywanie na zewnątrz jest czasem niewykonalne.

Namioty ogrodowe w postaci pawilonów z odsłanianymi ścianami przydadzą się każdemu, kto prowadzi intensywne życie rodzinno-towarzyskie i mimo zmiennych warunków pogodowych nie ma zamiaru z tego rezygnować. Namiot ogrodowy możemy ustawić w stałym strategicznym miejscu albo rozkładać go zawsze, kiedy jest potrzebny.

namioty ogrodowe

Wiatr nam nie straszny

Bywa i tak, że największą uciążliwością jest silny frontowy wiatr, uniemożliwiający spokojne zjedzenie posiłku albo poczytanie. Namioty ogrodowe chronią także przed nim, pod warunkiem jednak, że wybierzemy model o masywnym stelażu, najlepiej stalowym, oraz tkaninie o wysokiej gramaturze. Nie ma nic gorszego, niż kiepskiej jakości pawilon ogrodowy porwany przez wichurę – na pewno będzie do wyrzucenia.

Namiot ogrodowy można dodatkowo oświetlić, np. przy użyciu lampek solarnych akumulujących światło słoneczne za dnia albo cotton balls. Pamiętajmy też, że przed schowaniem namiotu na zimę, elementy tekstylne trzeba wyczyścić zgodnie ze wskazaniami producenta i szczelnie spakować.