Jeśli jakiś element garderoby jest bardzo wygodny i praktyczny, ale nijak nie pasuje do wielkomiejskiego sznytu, należy cierpliwie poczekać, aż ktoś znajdzie wyjście z sytuacji. Ktoś, czyli projektant mody, modowa blogerka albo trednsetterka. Znalezienie zastosowania dla każdego przedmiotu to tylko kwestia czasu – trend trzeba stworzyć, wylansować i… patrzyć spokojnie jak coś, co wydawało się „obciachowe” czy „żalowe” nagle staje się hitem sezonu, a potem zadomawia się w naszej szafie na dobre.

Wydaje się, że jednym z bardziej udanych transferów były kalosze. Wprost z gumien i stajni awansowały na salony. Ba, kalosze z metką Hunter to przedmiot uwielbienia, pożądania oraz stały element stylizacyjnych konkursów. Kalosze, proszę państwa – zwykłe gumiaki; gumofilce – bohaterowie żartów…I oto od kilku sezonów wypada je mieć w szafie.

  1. Kalosze – oficerki

modne kalosze

Z zamkiem błyskawicznym lub bez. Czarne, klasyczne, z wysoką cholewką. Eleganckie. Słowem: nie przypominają wcale przaśnych gumiaków, raczej element zaczerpnięty z garderoby Amazonki. Są lekkie. Świetnie chronią łydkę, kiedy koniecznie musimy wyjść w deszcz w sukience i cieniutkich rajstopach.

2. Kalosze – sztyblety

modne kalosze

Bardzo wygodne, bo krótkie – bez cholewki. Idealne jako para butów na zmianę. Można wozić je w bagażniku i używać zawsze wtedy, kiedy musimy zamienić szpilki na obuwie stosowniejsze do deszczowych okoliczności. Czarne kalosze – sztyblety idealnie komponują się z dżinsami i wyglądają jak „zwykłe” buty. Jeśli czeka cię dzień w biegu, możesz z nich w ogóle nie wychodzić!

3. Kalosze typu Hunter

hunter kalosze

Idealne do nonszalanckich stylizacji. Warunek jest jeden: to SĄ kalosze Hunter, a nie ich radosne podróbki. Możesz wtedy ubrać się ascetycznie, one zrobią cały strój. Idealnie komponują się z dżinsami rurkami oraz pikowanymi kamizelkami z kapturem – czyli w wersji łowieckiej (nazwa zobowiązuje!). Równie atrakcyjne są z płaszczem i aktówką. Dzięki Hunterom można nadać swojej stylizacji hipsterski luz albo nieco złagodzić wizerunek poważnej bizneswoman.

I jeszcze zwykłe kolorowe kalosze. W kwiatki, tygrysie prążki, paski zebry, kolorowe owoce czy wojskową panterkę. Jest w czym wybierać…