…możesz mieć gorszego. Kot jest zwierzęciem pochodzenia kosmicznego i żeby człowiek nie wiem jak się starał, kotu nie dogodzi. Za dużo głaskania – źle. Za mało – jeszcze gorzej. Karma jest jak rosyjska ruletka: nigdy nie wiadomo jak panu kotu dogodzić. Już, już się człowiek ogarnął, już znalazł tę jedną z tysiąca, która nie wzbudza obrzydzenia, a tu nagle bach – już nie pasuje.

Dopiero toto było takie małe, puchate i niesamodzielne, a tu nagle pokazuje pazury, stroi fochy i w ogóle bez kija nie podchodź. Chociaż niektóre koty akurat z czasem łagodnieją i dopiero jako stateczne dorosłe futrzaki dają się głaskać, zaczynają się łasić i ocierać o nogi, włażą na podołek.

How a kitty changes as it grows up

How a kitty changes as it grows upVideo by Warren Photographic

Opublikowany przez Bored Panda Poniedziałek, 5 listopada 2018

Właściciele kotów – lub raczej wykonawcy ich doczesnej woli – często zadają sobie pytanie jak opiekować się kotem, żeby czuł się szczęśliwy. Kot niejednoznacznie daje nam do zrozumienia, kiedy spełniamy jego oczekiwania: mruczy, układa się obok na kanapie, włazi na kolana, daje się głaskać po brzuchu albo układa się na naszym i ugniata, udeptuje. Szczytem kociej czułości są bęcki w czółko oraz trykanie nosem.

Jeśli robimy coś nie po kociej myśli, także szybko się dowiemy, że kiepscy z nas właściciele. Kot nasika nam do butów, do torebki albo na ulubiony fotel. Ułoży się do snu zadkiem w naszą stronę albo zaszyje się tak, że go po prostu nie znajdziemy.

Premium Space Capsule Cat Carrier Backpack

In case your pet wants to go for a walk.Premium Space Capsule Cat Carrier Backpack

Opublikowany przez design-dautore.com Czwartek, 22 listopada 2018

Koty nie lubią podróżować, choć zdarzają się wyjątki. I dla takich wyjątków wymyślono specjalny plecak. Najpierw miał tylko małe okienko, a teraz można już kupić model z całym przeszklonym frontem. Kot może swobodnie przyglądać się światu i uczestniczyć w życiu swojego właściciela.

Zimą kot lubi układać się na kaloryferze albo w pobliżu buzującego kominka. Można także kupić mu specjalny hamak zawieszany na kaloryferze. Byle było ciepło w organy, byle można wyciągnąć się na całą długość jak wąż i delektować miłym ciepełkiem.

Narzekasz, że twój kot to wredota? Kochaj kota swego, możesz mieć gorszego…