Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego z taką łatwością porzucamy preparaty przeznaczone dla niemowląt, kiedy tylko dziecko stanie na własnych nogach? Dlaczego jak najszybciej chcemy przerzucić się na kosmetyki familijne – dla całej rodziny? Prawdopodobnie dlatego, że wydaje nam się, iż zwykłe drogeryjne preparaty są tańsze. I tu popełniamy zasadniczy błąd: to właśnie kosmetyki oraz inne preparaty pielęgnacyjne dla niemowląt powinniśmy uznać za najlepsze dla całej rodziny, a nie te, po które sięgamy w drogerii skuszeni ceną oraz napisem na opakowaniu.

Zastosowanie Sudocremu oraz innych kremów i maści, które kupujemy z przeznaczeniem ochrony niemowlęcej skóry przed pieluszkowymi kłopotami, jest o wiele szersze niż się wydaje.

sudocrem zastosowanie

Preparat wielozadaniowy

To preparaty wielozadaniowe, odpowiednie dla alergików, atopików, osób o skórze odwodnionej i przesuszonej. Łagodzą, budują barierę ochronną, są bogate w witaminy. Skóra niemowlęcia traktowana od samego początku np. Sudocremem jest zdrowa, gładka i elastyczna. Zastosowanie Sudocremu chroni ją przed maceracją, odparzeniami i zakażeniami. I nic nie stoi na przeszkodzie, żeby maści, który zdaje egzamin u malucha, używać potem w każdym wieku, w zarodku pacyfikując problemy skórne. Gęsta i łatwo rozprowadzająca się maść długo pozostaje na skórze, tworząc na niej ochronny film. Można powiedzieć, że zawsze, kiedy nasza skóra narażona jest na otarcia i zakażenia, warto przypomnieć sobie o zbawiennym działaniu Sudocremu.

sudocrem zastosowanie

I jeszcze jedno: pewnie pamiętacie Sudocrem z cynkiem, który bardzo wysuszał skórę. Tymczasem Sudocrem w wersji care&protect nie zawiera cynku i można go kupić w kilku różnych pojemnościowo opakowaniach. Bo też ta nowa wersja to maść, a nie krem.

W trosce o skórę niemowlęcia sięgamy po najlepsze preparaty, ale wraz z upływem czasu zapominamy o nich – zupełnie jakby starsze dziecko albo człowiek dorosły nie zasługiwali na dobre traktowanie. Pamiętajmy o tym, że prawdziwie familijne kremy i maści ochronne dla skóry nie muszą być nachalnie reklamowane jako preparaty dla całej rodziny – to nie reklama przesądza o ich udowodnionej jakości, a lata obecności na rynku.