izotretynoina zawarta w preparatach Eucerin pomaga leczyć trądzikZnasz ten stan: wstajesz rano, leniwym krokiem dociągasz się do łazienki, zapalasz światło, spoglądasz w lustro i… aaa… jest. Jest pryszcz w miejscu strategicznym; jest, trzyma się mocno i na pewno nie da się ukryć pod makijażem. Od pół roku nie jesz czekolady – przez co masz doła jak stąd do Honolulu – nie pijesz mleka i nie słodzisz (kawa staje cie w gardle…), rzuciłaś palenie (zaraz komuś przydzwonisz, wrrr…), a pryszcz i tak się pojawił. Z pryszczami jest tak, już ty to wiesz, już byś mogła habilitację z wągierków zrobić, że jak jest jeden, to za chwilę będą ich legiony. Oszszsz…

Raz a dobrze

Jak się pozbyć tego paskudztwa raz a dobrze? Trądzik ponoć przypadłość młodzieńcza; ty masz najwyraźniej odmianę starczą. Z tarczą więc wypadałoby z tego boju ujść, a  nie na tarczy. Jak uporać się z trądzikiem? Na uporczywy trądzik, taki, który nie chce reagować na kosmetyki, lekarze polecają izotretynoinę. To pochodna witaminy A. Na początku kuracji stan twojej skóry może się pogorszyć, ale stanowczo trzeba przeczekać ten ponury czas – kiedy minie, efekty leczenia staną się widoczne. Izotretynoina wysusza skórę, dlatego warto mieć w apteczce dobry emolient albo krem nawilżający czy nawilżająco-kojący. I jeśli używasz soczewek kontaktowych jednodniowych, zmień je na wielodniowe – oczy nie będą piekły i wysychały.

A potem już tylko czysta radość

Czysta i zdrowa skóra to czysta radość. Wiem, co mówię. Wiele lat borykałam się z trądzikiem i kiedy wreszcie udało się go wyleczyć, nie mogłam się nacieszyć. Inne kobiety wstają co dnia wcześnie, by wykonać perfekcyjny makijaż, a ja marzyłam o tym, żeby przestać się malować i ukrywać niedoskonałości. Udało się. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Pamiętajcie, że na leczenie izotretynoiną dobra jest każda pora roku. Nich wiosenne słońce nie będzie dla was wymówką – dobry krem z wysokim filtrem wspomoże was w walce o idealną cerę.