Wybieracie się do Grecji? Tych miejsc nie wolno przegapić! Koniecznie zajrzyjcie i sprawdźcie, czy pocztówkowe widoki nie są w naturze przypadkiem… jeszcze piękniejsze. Grecja jest jak spełnienie snu impresjonisty: barwy wydają się nierealne, nieziemskie, naprawdę baśniowe.

Zatoka Wraku (Shipwreck)

na wyspie Zakynthos

grecja

To jedna z najpiękniejszych plaż świata. Dostępna jest jedynie od strony morza. Z góry, z tarasu widokowego, na którym mieści się tylko kilka osób, wygląda bajkowo. Zniewalające kontrastowe kolory (biel skał, błękit wody i nieba oraz zieleń roślinności) zapadają w pamięć na zawsze.

Partenon

grecja

Najsłynniejsza ateńska świątynia wybudowana ku czci Ateny, bogini mądrości. Monumentalna kolumnada składająca się z 46 kolumn robi wrażenie nawet dziś, kiedy ruiny świątyni są tylko echem dawnej świetności.

Meteory

grecja

Zespół prawosławnych klasztorów, do których kiedyś można się było dostać tylko dzięki wciągnięciu na linach, teraz natomiast wystarczy pokonać znaczną ilość schodów i pomostów.

Wiatraki na Cykladach

grecja

Wszystko jedno na której z wysp archipelagu – byle przed wschodem słońca. Cyklady to wyspy białych wiatraków i błękitnych kopuł kaplic.