Im więcej mamy o sobie do powiedzenie, tym trudniej nam zredagować zakładkę „O mnie” – prawda? Jak w bajce, w której osiołkowi w żłobie dano… a osiołek z głodu padł. Bo: co wybrać, czym się pochwalić, co zataić, co ma być wisienką na torcie? Co zaskoczy i przyciągnie, co zniechęci? Co przysporzy, pomnoży oraz rozsławi, a co jedynie wzbudzi zawiść, zazdrość i odpływ klientów?

Fotografia portretowa – pokaż się światu

A może tak zacząć nie od całego tego opowiadania o sobie i punktowania jakim to się jest fachowcem i specjalistą, tylko od wstawienia w tę mityczną zakładkę „O mnie” ładnego zdjęcia? Fotografia portretowa, profesjonalna, ma większą siłę przyciągania niż wszelkie gadki-szmatki. Zamówmy takie zdjęcie u profesjonalisty, który zna się na rzeczy i przygotuje dla nas serię zdjęć. Pamiętajmy, że nie każdy, nawet doskonały, fotograf jest w stanie zrobić ładne zdjęcie portretowe. Jednym lepiej wychodzą krajobrazy, inni mają smykałkę do fotografii obiektowej, a nam potrzebny ktoś, kto umie wydobyć piękno z twarzy.

To nie może być przypadkowa osoba. Aby fotografia portretowa była udana, musisz nadawać na tej samej fali, co twój portrecista. Nie wystarczy się ładnie uśmiechnąć i dobrze umalować – twoja podobizna na fotografii musi mieć duszę. A tę umie pokazać tylko ktoś, kto cię zrozumie.

Daj się umalować

Makijaż do sesji lepiej także powierzyć profesjonaliście. W grę wchodzi bowiem nie tylko sama sztuka malowania, ale też wiedza na temat tego, jak kolory kosmetyków wchodzą w relację z oświetleniem. I nie warto zżymać się, że ktoś nakłada na nas kolejne warstwy podkładu czy znacznie intensywniej maluje nam oczy – obiektyw kocha takie sztuczki i na pewno nam się odwdzięczy. Zresztą popatrzcie sami.

Dobra fotografia portretowa na pewno przyciągnie ludzi na naszą stronę internetową. Najpierw głęboko spójrzmy im w oczy z doskonałej fotografii portretowej, a potem snujmy naszą historię…