Na co najczęściej zwracamy uwagę poszukując dla siebie idealnego samochodu? Przede wszystkim najważniejsza jest cena, ale i koszty utrzymania. Poza tym dobrze, jeśli jazda nim będzie sprawiała nam przyjemność, a samo auto zwracało na siebie uwagę. Cechy takiego idealnego pojazdu zdaje się spełniać Ford KA. Poznaj najmocniejsze strony tego modelu. Sprawdź, jakie są jego wady i zadecyduj, czy to auto dla Ciebie.

Krótka historia Forda KA

Ford KA zdobył sporą popularność, dzięki czemu doczekał się kilku modyfikacji.

Pierwsza generacja pojawia się w 1996 roku. Za jego wygląd odpowiedzialny był wówczas Francuz Claude Lobo. Przez kolejne lata Ford KA doczekał się delikatnych, ale znaczących, modyfikacji. Pojawiły się w nim m.in. poduszki powietrzne, wydajniejszy silnik czy inteligentne mechanizmy wspomagania. Warto przy tym podkreślić, że twórcy i projektanci tego modelu wiele miejsca oraz uwagi poświęcili kwestiom bezpieczeństwa zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Wzięli też pod uwagę zapewnienie wygody tak samo w trakcie krótkich, jak i dłuższych tras.

Ford KA – jakie są mocne i słabe strony tego auta?

Ford KA mimo swej zwrotności i licznych zalet, lub sprawiać problemy właścicielom. Plus jest taki, że są to łatwe do usunięcia usterki.

Ford KA to przede wszystkim auto przyjazne dla większości kieszeni. Nie jest drogie. To samo dotyczy kosztów związanych z jego eksploatacją.  Jak możemy przeczytać na niejednym forum motoryzacyjnym Ford KA dość dobrze radzi sobie w warunkach miastowych, ale i poza nimi. Auto dobrze trzyma się drogi. Ford KA to również dość uniwersalny pojazd. Sprawdzi się zarówno jako auto do pracy, jak i na większe zakupy. Za sprawą mechanizmów wspomagania auto nadaje się także dla początkujących kierowców, chociaż doświadczeni również docenią ten element. Dzięki nim jazda tym autem to prawdziwa przyjemność. Słabą stroną Forda jest jego awaryjność. Jednak użytkownicy podkreślą, że występujące usterki można bez trudu naprawić w każdym – nawet średniej klasy – warsztacie samochodowym. Warto przy tym nadmienić, że części zamienne są łatwo dostępne.

Więcej cennych informacji dotyczących tego modelu można znaleźć TUTAJ. Być może to właśnie one pozwolą zadecydować o zakupie tego zwrotnego, małego ale o dużych możliwościach auta.