Dbałość o włosy zawsze wiąże się z posiadaniem licznych akcesoriów. Od suszarki, lokówki, prostownicy, przez cały arsenał szczotek i grzebieni, po rozliczne spinki, gumki, klamry, opaski i co tam jeszcze świat wymyślił, żeby utrzymać w ryzach fryzurę. Niestety używanie czy wręcz nadużywanie wymienionych akcesoriów znacznie skraca ich żywotność. Warto więc dbać o nie na tyle, żeby nie trzeba było ich nieustannie wymieniać.

W przypadku suszarki koniecznie trzeba interweniować, kiedy zaczynamy czuć podczas suszenia włosów przykry zapach spalenizny. Wcale nie musi on oznaczać, że nasza suszarka dogorywa – to może być zapchany filtr, w którym gromadzi się kurz i włosy. Wyczyszczenie go jest banalnie proste, efekt natychmiastowy. Interwencja jest potrzebna także, kiedy metalowe elementy naszych prostownic czy lokówek wyglądają jak zardzewiałe – to skutek osadzania się na nich i podgrzewania resztek kosmetyków takich jak lakier czy pianka do włosów. Ocet, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona na pewno poradzą sobie z tym efektem rdzy.

How To Clean Hot Tools

Curling iron covered in burnt-on hairspray? Fix it with this easy hack!Supplies & instructions: bzfd.it/2DA6zoHLet Nifty make 2018 your best year yet: http://bit.ly/2jqSmy9

Opublikowany przez Nifty na 25 stycznia 2018

Jeszcze skrupulatniej dbać trzeba o szczotki i grzebienie. Ich mycie i oczyszczanie z wyrwanych włosów (oby było ich jak najmniej!) oraz osadzającego się kurzu i chemikaliów to gwarancja, że nie rozwiną się na tych przedmiotach bakterie czy roztocza – to przede wszystkim kwestia higieniczna, a nie estetyczna. Choć nie da się ukryć, że brudna szczotka czy grzebień to widok naprawdę paskudny…

W przypadku wszelkich plastikowych akcesoriów do włosów trzeba je po prostu myć wodą i detergentem. Uszkodzone – wrzucać. Zwłaszcza gumki i spinki, bo mogą wyrywać włosy i ranić skórę głowy. Na szczęście wszystkie te drobiazgi nie są kosztowne , można więc pozwolić sobie na częste zakupy. Pamiętajmy też, że włosy nienawidzą zbyt mocno ściskających je gumek. Jeśli macie kłopot z kupieniem takich, które nie niszczą włosów, lepiej zrobić je samemu. Wystarczą stare rajstopy albo T-shirt. Ucinacie kawałek rękawa albo nogawki i gotowe – dobrze trzyma, nie wyrywa włosów.

Dbanie o akcesoria do włosów powinno być takim samym nawykiem jak mycie zębów oraz inne czynności higieniczne.