Latem jemy stanowczo mniej mięsa, niż w zimą i jesienią. Duże upały sprawiają, że trawienie sytego posiłku jest bardzo męczące i pochłania mnóstwo energii. Preferujemy sałatki, surówki, zupy i drobne przekąski. Ale kiedy pod wieczór robi się nieco chłodniej, zaczyna nam burczeć w brzuchach. Jeśli zależy nam na jednym konkretnym posiłku dziennie, postawmy na mięso drobiowe. Dania z kurczaka nie są ani czasochłonne, ani trudne w przygotowaniu, a latem warto wykorzystywać mięso drobiowe do przygotowywania maksymalnie prostych potraw.

Dania z kurczaka na lato

Takim niedocenianym smakołykiem będzie na pewno kanapka z pieczoną piersią kurczaka. Wybierzmy dobrej jakości pełnoziarnistą bułkę, którą będzie można solidnie wypakować i do dzieła. Obok fileta z kurczaka wsad do kanapki powinien zawierać sałatę, pomidora, ogórka świeżego lub kiszonego, paprykę oraz dobry sos. Jeśli jest bardzo gorąco, warto sos podać oddzielnie, żeby kanapka nie nasiąkła. Tak przygotowany posiłek z powodzeniem może zastąpić obiad.

dania z kurczaka

Dobrym pomysłem są szaszłyki z kurczaka. Mogą one stanowić bazę, do której dobierzemy nadbudowę – kaszę, ryż, makaron albo duszone warzywa. Szaszłyki można przygotować w większej liczbie i odgrzewać w piekarniku albo na grillu.

kurczak dania

Upieczona pierś kurczaka nadaje się do wykorzystania nawet przez kilka dni. Wszelkie resztki zużytkować można do sałatki typu Cezar albo do risotto. W ogóle sensownym wydaje się upieczenie filetu z kurczaka albo z indyka i ułatwienie sobie w ten sposób przygotowywania posiłków na kilka kolejnych dni.

Dania z kurczaka przygotowywane latem nie wymagają panierki czy intensywnych przypraw. To właśnie delikatność mięsa drobiowego przesądza o jego atrakcyjności. Jest syte, ale nie obciąża żołądka. Jest smaczne i kaloryczne, pasuje do wszelkich dodatków, można je podawać na ciepło i na zimno.

Jeśli nasi domownicy rozsmakowali się w daniach z kurczaka, można się tylko cieszyć. I warto wtedy kupować wyłącznie mięso najwyższej jakości, bez antybiotyków i dodatków GMO. Taka zmiana diety łatwiej przychodzi latem, kiedy mamy ochotę na rozmaite eksperymenty kulinarne.