W zasadzie mamie karmiącej wolno jeść wszystko, są jednak dwie kategorie potraw, co do których lekarze są zgodni, że nie powinny one gościć w jadłospisie kiedy karmimy piersią: są to pokarmy zmieniające smak i zapach mleka oraz produkty surowe i z mleka niepasteryzowanego. Czego nie jeść podczas karmienia piersią? Na pewno cebuli i czosnku, bo ich silny specyficzny aromat może być dla dziecka zniechęcający.

Czosnek i cebula

czego unikać podczas karmienia piersią

https://pixabay.com/pl

czego nie jeść podczas karmienia piersią

https://pixabay.com/pl

Jednak w tym wypadku istnieje tylko zalecenie: kiedy zastanawiamy się czego unikać podczas karmienia piersią, akurat te dwa składniki warto mieć pod obserwacją. Zdarzają się bowiem sytuacje, że niemowlę nie reaguje negatywnie ani na czosnek, ani na cebulę, a oba składniki działają jako doskonały stymulant układu odpornościowego.

Kapusta i kalafior

Uważać trzeba także z warzywami kapustnymi, bo powodują wzdęcia i kolki.

czego nie jeść podczas karmienia

https://pixabay.com/pl

Wino i ser pleśniowy

Natomiast alkohol i sery pleśniowe to dwie rzeczy, których nie wolno jeść karmiąc piersią – alkohol szkodzi i nie ma o czym dyskutować, zaś sery z niepasteryzowanego mleka mogą być źródłem groźnych bakterii. Z podobnych powodów podczas karmienia piersią nie wolno jeść sushi ani surowego mięsa.

czego nie jeść przy karmieniu piersią

https://pixabay.com/pl