Zbliża się pora wakacyjnych wyjazdów. Zanim wyruszymy w trasy, wielu z nas będzie musiało upewnić się, że samochód jest w najlepszym możliwym stanie technicznym i nie zagraża uczestnikom ruchu drogowego. Solidny przegląd przed daleką podróżą to gwarancja, że dotrzemy na miejsce w całości.

Warto zadać sobie pytanie, które marki samochodów polecane są szczególnie jako marki rodzinne. Fachowcy są zdania, że pod uwagę wziąć należy przynajmniej typ nadwozia, bezpieczeństwo, funkcjonalność, niskie spalanie, cenę oraz komfort jazdy. Należy myśleć kategoriami, że auto rodzinne to auto nie tylko dla kierowcy, ale nade wszystko dla pasażerów – kierowca jest więc podwójnie odpowiedzialny. Pasażerowie to często także dzieci w różnym wieku i o różnych potrzebach, także „fotelikowych”.

Znane i uznane marki takiej jak Ford, Mercedes, Renault czy Fiat zawsze mają w swojej flocie modele dobrze przystosowane dla rodziny. Zwłaszcza Ford wydaje się być wiecznie młody i nadąża za wszelkimi trendami motoryzacyjnymi. Jeśli decydujemy się na auto używane, to musi ono pochodzić z pewnego źródła. Potrzebujemy rzetelnych informacji na jego temat; historia używanego samochodu jest niezbędna, żebyśmy mogli prawidłowo o niego zadbać.

ford

Za to nowy Ford to przyjemność w stanie czystym. Ford Kuga, na przykład, ma kilka funkcjonalności, które na pewno przydadzą się kierowcy zaabsorbowanemu swoimi nieletnimi pasażerami. Ot, choćby drzwi bagażnika otwierane elektrycznie i bezdotykowo. Wystarczy wykonać ruch stopą pod tylnym zderzakiem, a klapa otworzy się automatycznie. Dalej: system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control – bo tak się nazywa –  pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed jego samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. I jeszcze system Auto-Start-Stop, który automatycznie wyłącza silnik, kiedy samochód stoi w korku. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna).

Rodzinny Ford Kuga działa na wyobraźnię. To co – ruszamy na wakacje?