Weekend z dziećmi może być pasmem udręk i nudy, ale może też być czasem spędzonym aktywnie i przyjemnie. Jeśli mieszkacie na południu Polski albo wybieracie się w te rejony, polecamy kilka miejsc, w których na nudę narzekać nie będziecie. Trzeba tylko uzbroić się w pełny portfel i obudzić w sobie nasze wewnętrzne dziecko – żeby wszyscy dobrze się bawili.

  1. Kolej gondolowa na Szyndzielnię

Oddana do użytku po kolejnym gruntownym remoncie, cieszy oko przestronnymi wagonikami, z których wraz ze wzrostem wysokości rozpościera się coraz bardziej niesamowity widok na cały świat! A na górze czeka na nas wieża widokowa, schronisko z jeszcze piękniejszym widokiem i doskonałym jedzeniem.

2. DinoZatorLand

Rodzinny park rozrywki z prehistorycznymi gadami w roli głównej. Kiedy park startował, było nieco łysawo – dziś las, w którym jest zlokalizowany wybujał i zgęstniał. Jest naprawdę fajowo!

3. Park Miniatur w Inwałdzie

Cały świat w miniaturze! Piękne rekonstrukcje słynnych budowli i atrakcji geograficznych. Park rozrywki. I park dinozaurów – chyba przechodzą jakimiś sobie tylko znanymi szlakami z Zatora, bo obie miejscowości leżą niedaleko od siebie…

4. Energylandia

Niesamowity park rozrywki dla dużych i małych. Można tu spędzić cały dzień – kupiony na wejściu bilet uprawnia do wielokrotnego korzystania z każdej atrakcji. Jest gdzie odpocząć, jest gdzie zjeść. W tym roku rusza kolejna ekstremalna zabawka: wodny roller coaster!

Wszystkie wymienione miejsca zlokalizowane są w stosunkowo niewielkich odległościach od siebie, ale na każdą należy zaplanować sobie cały dzień. Do poszczególnych parków rozrywki bilety kupić można przez internet. Na każdej stronie internetowej znajdziecie też zakładkę „Zaplanuj pobyt”, dzięki której unikniecie organizacyjnego chaosu.

A jeśli już kręcicie się po południowych stronach, zajrzyjcie też do Bielska Białej. Zjecie tam pyszne lody, a starówka was naprawdę zaskoczy! Ma w sobie urok Kazimierza nad Wisłą i coś z chorwackich miasteczek równocześnie. I trochę przypomina Lwów. I… – zajrzyjcie koniecznie. Miasto jest bajecznie usytuowane!