Marząc o życiu na wysokim poziomie, powinniśmy w pierwszej kolejności zatroszczyć się o kwestie związane z wykształceniem. Mowa tu o studiach za granicą, ułatwiających znalezienie nieźle płatnej pracy. Wybierając zagraniczny uniwersytet, warto zainteresować się możliwościami, jakie stwarzają niemieckie uczelnie. Jest ich blisko 400, a łącznie oferują około 16 tysięcy kierunków. Wcześniej należy jednak zorientować się, jakie warunki zapewniają tamtejsze akademiki. Dla przykładu Lipsk daje możliwość zakwaterowania w prywatnych domach studenckich (TUTAJ napisaliśmy kilka zdań o plusach wyboru tej opcji, jak chociażby własna łazienka czy specjalny pokój do nauki). Podpowiadamy, jakie inne zalety – prócz zwiększenia swoich szans na rynku pracy – wiążą się ze studiami poza granicami naszego kraju i gdzie szukać kwaterunku na ten czas.

Zalety zagranicznych studiów

Ukończenie zagranicznej uczelni łączy się z ogromnym prestiżem oraz zwiększeniem szans na rynku pracy.

Studia za granicą to przede wszystkim doskonała okazja do perfekcyjnego opanowania języka obcego. Właściwie zdani sami na siebie, nie mamy innej opcji, jak wzbogacanie słownika o zwroty, które pozwolą na swobodne porozumiewanie się z innymi. Po drugie to szansa na stosunkowo szybkie usamodzielnienie i uniezależnienie od rodziców czy innych dorosłych opiekunów. Wyjeżdżając na zagraniczną uczelnię, zyskujemy możliwość nawiązania ciekawych, owocnych i pouczających znajomości. Jedne mogą przerodzić się w bardziej zażyłe kontakty. Inne – pomóc, chociażby w znalezieniu miejsca na odbycie praktyk. Zagraniczne uczelnie oznaczają często – jak w przypadku omawianego Lipska czy Niemiec ogólnie – dużą różnorodność dostępnych kierunków, za czym idzie także większą liczbę wolnych miejsc. Poza tym zarówno na uczelni, jak i w akademiku, towarzyszyć nam będą przedstawiciele różnych kultur i narodowości. To pozwoli na poszerzanie własnych doświadczeń związanych z zupełnie innymi wartościami, tradycjami czy sposobami myślenia.

Akademiki Lipsk kontra inne formy wynajmu

Prywatny akademik to komfort życia, spokój i łatwy dostęp do podstawowych wygód.

Gdzie najlepiej zatrzymać się na czas studiów? Idealne warunki do życia, jak i nauki oferuje sieć akademików BaseCamp. To prywatne apartamenty ściśle przystosowane do potrzeb osób uczących się i pracujących za granicą. Dla przykładu prywatny akademik Lipsk oferuje w cenie wynajmu:

  • w pełni umeblowane, 1-, 2-, a nawet 3-osobowe pokoje z prywatną łazienką i aneksem kuchennym;
  • specjalnie zaprojektowane szafki – które pomieszczą bez trudu wszystkie rzeczy lokatorów bez konieczności przechowywania ich w walizce;
  • salę do cichej nauki – gdzie można przygotować się w skupieniu do ważnego egzaminu;
  • szybkie bezpłatne WiFi – nie tylko w pokojach, ale i poza nimi.

Poza tym akademik ten udostępnia swoim mieszkańcom: miejsca parkingowe, siłownię, kino, przestrzenie do wspólnego relaksu, wypożyczalnię rowerów czy sklep. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”.

Podsumowując – zagraniczny uniwersytet to prestiż, ale i niezliczone możliwości rozwoju własnego. Z kolei zamieszkanie w jednym z prywatnych domów studenckich sieci BaseCamp stwarza komfortowe warunki do życia. Można się o tym przekonać wchodząc odwiedzając na przykład stronę: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/. Dowiemy się z niej dodatkowo, że wszystkie one położone są w takich lokalizacjach, by studenci mieli blisko na lokalne uczelnie, ale też mogli korzystać ze wszelkich dobrodziejstw, jakie oferuje im dana miejscowość.