Akademik czy pokój – to najczęstszy dylemat przed jakim stają przed świeżo upieczeni studenci. Dotyczy to głównie osób, które decydują się na naukę poza miejscem zamieszkania. Dzisiaj do listy dostępnych opcji dołączają prywatne akademiki. Sprawdź, jakie są ich mocne strony i dowiedz się, gdzie szukać takich obiektów.

Akademik prywatny – co to takiego?

Prywatny akademik oferuje wszelkie wygody, ale również pozwala się uczyć w komfortowych warunkach.

Prywatne akademiki znajdziemy w takich miastach, jak Łódź, Kraków czy Gdańsk. Co właściwie jest? Ogólnie mówiąc jest to połączenie hotelu z domem studenckim. W praktyce oznacza sporych rozmiarów obiekt oferujący kilkaset nowocześnie urządzonych apartamentów. W obiektach tego typu znajdują się również pomieszczenia, stanowiące odpowiedź na najpilniejsze potrzeby studentów. Są to m.in. siłownia, klub studencki czy ciche miejsce do nauki. Prywatne akademiki dają możliwość samodzielnego zamieszkania, jak i mieszkania z drugim współlokatorem – może być nim także partner życiowy studenta czy studentki. W tego typu luksusowych domach studenckich znajdują się również pokoje specjalnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy mają przy dostęp do własnej łazienki oraz kuchni. Jeśli jednak chcą, mogą korzystać ze wspólnej kuchni. Do ich dyspozycji jest również pralnia.

Jakie są zalety akademików prywatnych?

W pełni urządzone i funkcjonalne pokoje zapewniające wygodę to największy plus prywatnych akademików.

Wszystkie prywatne akademiki w Łodzi, Krakowie czy Gdańsku łączy jedna wspólna zaleta: wygoda. Studenci mają do dyspozycji własną łazienkę, więc nie muszą się obawiać o swoją prywatność. Mogą też korzystać z w pełni funkcjonalnego aneksu kuchennego, co ułatwia znacznie życie na przykład weganom czy osobom na diecie. Ponadto pokoje są przestronne i tak zagospodarowane, by student bez problemu pomieścił wszystkie swoje rzeczy. W cenę czynszu wliczony został też dostęp do superszybkiego internetu. Ważną zaletą jest również lokalizacja. Tego typu akademiki, jakie oferuje Łódź, Kraków czy Gdańsk znajdują się w dobrze skomunikowanych z resztą miast obszarach. Dzięki temu studenci szybko dotrać na uczelnie, ale również będą mogli swobodnie zwiedzać czy korzystać z atrakcji, jakie czekają tam specjalnie na nich. Więcej cennych informacji na temat prywatnych akademików znajdziecie TUTAJ.

Minusy prywatnych akademików?

Tym, co może stanowić trudną do przeskoczenia barierę dla niektórych studentów stanowi wysoki czynsz. Wynosi on dużo ponad 1000zł za miesiąc. Stąd też nie trudno o prosty wniosek – tradycyjny akademik w Łodzi czy innym mieście, jest po prostu tańszy i na tym polega jego najmocniejsza strona. Poza tym tradycyjny akademik wymaga od studentów większej samodyscypliny. Nie ma w nim specjalnych pokojów do nauki. Jego mieszkańcy muszą też stosować się do panujących w nim reguł. W prywatnych akademikach jest więcej „wolności”.